V Londýně už i nejtěžší Slovák, Klocová se těší na chaos

BRATISLAVA – Kurz Londýn nabraly před bratislavského Domu sportu další tři Slovenské sportovci.Do dějiště OH 2012 se s různými očekáváními přesunuly spolu s členy výpravy běžkyně Lucia Klocová, výškař Michal Kabelka a vzpěrač Martin Těšovice.

Suverénně nejzkušenějším členem tria je Těšovice, pro kterého to bude již pátá olympiáda.Kromě tří letních se představil i ve Vancouveru 2010 jako člen čtyřboby. V britské metropoli si bude chtít trojnásobný mistr světa i Evropy vynahradit zklamání z Pekingu, když pro zranění do soutěže vůbec nezasáhl.

 Martin Tešovi

Zatím se cítím v pohodě. Poslední dny jsem už jen ladil formu, zvedal těžší váhy, v rámci mých současných možností. Budu rád, když v Londýně udělám radost sobě a všem, co mi drží palce.Bude to zřejmě moje poslední letní olympiáda, ale uvidím, jak půjde život, “ uvedl nejtěžší člen výpravy.

S mírnou zdravotní indispozicí opouštěla” rodnou hroudu “Klocová, kterou minulý týden postihla menší viróza. “Musela jsem se přeléčit. Pátek, sobotu a neděli jsem byla na antibiotikách, ale kašel mi zůstal. Doufám, že do pondělí to bude v pořádku a nic mi nebude bránit v plném nasazení. Celkem se těším, že už jdu do toho chaosu. Vždy lepší než sledovat dění pouze v televizi, “ uvedla zverenka trenéra Pavla Slouky, kterou potěšily dosavadní výkony její krajanů: ” Je super, že Slovensko obhájilo své postavení ve sportech, kde se medaile očekávali.Doufám, že ještě nějaké cenné kovy přibudou a že se podaří udělat nějaký zázrak i nám v atletice. Konkurence je velmi silná, každý rok se objeví nové tváře, ale jsou tu i ty starší. Uvidíme, jak to dopadne. “

 Lucia Kloc

Klocová se až donedávna věnovala běhu na 800 metrů, na londýnském atletickém oválu však soustředí pozornost na patnáctistovka. ” připravuji se jen na delší trať, nad kratší zatím vůbec nepřemýšlím. Samotná soutěž ukáže, co poběžím.Rada bych se probojovala do finále, předtím mě však čekají dva těžké kroky. V každém případě si do Londýna nejdu jen zaběhat, ale udělat takový výkon, abych byla sama se sebou spokojená. Splnění limitu neberu jako vrchol sezóny, “ dodala účastnice OH v Aténách i Pekingu.

Zatímco Těšovice a Klocová jsou již zkušení olympionici, Kabelka zažije pod pěti kruhy absolutní premiéru. Na svůj debut se už velmi těší, ale nemá přehnané očekávání.

 Michal Kabelka

” Čeká mě kvalifikace, ale potěšil by mě postup do finále.Předpokládám, že zdolání výšky 228 cm by mohlo stačit. Samozřejmě, zisk olympijské medaile je snem každého sportovce, ale já raději zůstanu při zemi a jen zopakuji, že finále by bylo skvělé, “ uvedl atlet, který si olympijskou místenku vybojoval výkonem 231 cm na halovém mítinku v Banské Bystrici. “Když si občas motivačně pustím video z této akce, vždy mi běhají po těle husí kůži.


Byly to úžasné závody, rád bych něco takového zažil znovu, “
dodal s tím, že přesun na olympiádu už v době jejího trvání mu nevadí: ” Sice jsem přišel o otvírací ceremoniál, ale z hlediska samotné soutěže je pozdější příchod výhodou. Mohl jsem trénovat ve známém prostředí a spát ve vlastní posteli.Má to své pro i proti. “

 Odlet Kabelku